objednat Darčekový poukaz Dostanete ihneď emailom
prehliadnuť Ponuku kurzov Vinárskeho inštitútu

Ako prebieha kurz

Každý z kurzov je jednodenným intenzívnym seminárom (praktickou lekciou) pod vedením nášho lektora z radov špičkových someliérov. Kurz Francúzsko, Taliansko, Pyrenejský polostrov je dvojdenný.

Na seminár sa teoreticky pripravíte v pokoji doma - naštudujete si študijné materiály, ktoré máte k dispozícii v študijnom prostredí alebo ich pri vyšších kurzoch dostanete poštou. Látku si precvičíte pomocou testov.

Každý kurz je ukončený záverečnou skúškou formou písomného testu.

Po úspešnom zložení skúšky dostanete osvedčenie o absolvovaní, podpísané lektorom kurzu, prezidentom Asociácie someliérov ČR a riaditeľom Vinárskeho Inštitútu. Ak skúšku neurobíte, môžete si prísť test zadarmo znova napísať na ktorýkoľvek ďalší kurz.

Skúška nie je povinná, môžete kurz absolvovať aj bez nej.

Pozrite sa na videoukážku praktické lekcie

 

Postupným štúdiom až k certifikátu someliéra

Študijný program SOMMELIER sa skladá z piatich samostatných kurzov, z ktorých je každý ukončený záverečnou skúškou. Po jej úspešnom absolvovaní získate osvedčenie o absolvovaní.

Absolvent všetkých piatich kurzov študijného programu Someliér je pripravený na someliérske skúšky a môže teda získať CERTIFIKÁT SOMELIÉRA.

Ten sa považuje najprestížnejšiu formu vzdelania v odbore u nás a ako jediná na Slovensku ho udeľuje Asociácia someliérov SR, ktorá je odborným garantom Vinárskeho Inštitútu.

Ponuka someliérskych kurzov

 

Kedy a kde sa kurzy konajú

Kurzy jednotlivých stupňov prebiehajú celoročne najmä v Bratislave a podľa záujmu v ďalších miestach Slovenska.

Aktuálne miesta a termíny sa vždy vypisujú dva mesiace dopredu a nájdete ich pri jednotlivých kurzoch v sekcii „Otvorené kurzy“.

Ak Vám termín a miesto aktuálne nevyhovujú, môžete si počkať na vypísanie nových termínov.  

Termín je možné zmeniť bezplatne 14 dní pred konaním kurzu.

Ak máte darčekovú poukážku, vyberáte si miesto a termín podľa svojej voľby tak, že kontaktujete manažéra vzdelávania a on Vám pri všetkom poradí. Darčeková poukážka má neobmedzenú platnosť.

 

Ako sa prihlásiť na kurz

Je to ľahké

Krok č. 1
Vyberte si kurz, ktorý Vám vyhovuje náplňou, miestom a termínom
Krok č. 2
Objednajte si kurz
Krok č. 3
Po zaplatení Vám zašleme prihlasovacie údaje na Váš študijný účet a pri vyšších kurzoch Vám zašleme vytlačené skriptá
Krok č. 4
Pomocou prihlasovacích údajov vstúpite na svoj študijný účet a môžete sa pokojne začať pripravovať na kurz

Ak máte darčekovú poukážku, tak kontaktujete manažéra vzdelávania (všetko je uvedené na darčekovej poukážke) a ten Vám zašle prihlasovacie údaje na Váš študijný účet a prihlási Vás na Vami požadovaný termín.

 

Prehľad a ceny kurzov študijného programu Someliér

Vďaka nášmu systému štúdia sa nám podarilo dosiahnuť veľmi priaznivý pomer kvality a ceny.

V priloženom súbore nájdete prehľad všetkých kurzov študijného programu SOMELIÉR a ich cien. Už pri absolvovaní jedného kurzu máte nárok na balíčkové ceny ďalších kurzov.