objednat Darčekový poukaz Dostanete ihneď emailom
prehliadnuť Ponuku kurzov Vinárskeho inštitútu

Ostatné someliérske znalosti

Kurz detailným spôsobom oboznamuje s ostatnými someliérskymi znalosťami a oblasťami (destiláty, pivo, tabak, káva, čaj, delikatesy, voda). Základné kapitoly jednotlivých okruhov tvoria história, technológia výroby alebo pestovania, hlavné produkčné krajiny a najznámejší producenti, degustácia, podávanie. Súčasťou kurzu je aj kapitola venujúca sa základnému barovému vybaveniu a miešaným nápojom. Obsah kurzu kladie dôraz aj na kombinovanie delikates s vybranými vínami, prípadne ďalšie možnosti párovania vyššie uvedených delikates a nápojov.

Obsah kurzu

Praktická časť – jednodenný intenzívny seminár pod vedením lektora z radov špičkových someliérov.

Lektor s vami preberie všetky kapitoly a výklad doplní svojimi praktickými skúsenosťami. Súčasťou kurzu je  ochutnávka čokolády (kombinovanie s vínom), piva, destilátov či minerálnych vôd.

Teoretická časť – poštou dostanete vytlačené skriptá v rozsahu 56 strán, vrátane obrazových príloh. Skriptá si naštudujete vopred v pohode doma. Zostávajú vám naďalej k dispozícii a môžete sa k učivu vracať aj v budúcnosti. 

Obsah skrípt je rozdelený na tieto základné kapitoly:

1. História, technológia výroby – destiláty, pivo, čaj, káva, tabak, delikatesy

2. Hlavné produkčné krajiny – destiláty, pivo, čaj, káva, tabak, delikatesy

3. Degustácia, servis – čaj, káva, tabak, pivo, delikatesy a i.

4. Kombinovanie vína s delikatesami

5. Barový servis

6. Vhodný výber vody k vínu a ďalším nápojom

 

Tým, že budete už teoreticky pripravení, si budete vedomosti prehlbovať a lepšie si všetko zapamätáte.

Ako prebieha kurz

Kurz je jednodenný intenzívny seminár (praktická lekcia) pod vedením nášho lektora z radov špičkových someliérov.

Na seminár sa teoreticky pripravíte v pokoji doma. Prečítate si študijné materiály, ktoré vám pošleme poštou. Učivo si precvičíte pomocou testov v študijnom prostredí. Prístup k študijnému prostrediu získate po zaplatení.

Na kurz takto prichádzate už teoreticky pripravení a môžete sa úplne venovať výkladu lektora, praktickým zručnostiam a degustácii. Je to forma štúdia, ktorá sa osvedčila. K skriptám aj testom máte kedykoľvek v budúcnosti prístup na osvieženie učiva.

Kurz je ukončený záverečnou skúškou vo forme písomného testu.

Po úspešnom zložení skúšky získate Osvedčenie o absolvovaní podpísané lektorom kurzu, prezidentom Asociácie someliérov SR a riaditeľom Vinárskeho Inštitútu. Ak skúšku neurobíte, môžete si prísť zadarmo napísať test znova na ktorýkoľvek ďalší kurz.

Skúška nie je povinná, môžete kurz absolvovať aj bez nej.

Súčasťou kurzu je dvojchodový obed..

Čo Vám kurz prinesie

Milovníci vína z radov laickej verejnosti vďaka tomuto kurzu získajú prehľad o problematike správneho podávania a kvality kávy, čaju, delikates, destilátov, a taktiež dostanú zaujímavé informácie týkajúce sa nie veľmi častého kombinovania vín.

Personál gastronomických zariadení získa informácie o profesionálnom podávaní čaju, kávy, barových nápojov, delikates, tabaku a i. Taktiež získa dôležité poznatky týkajúce sa problematiky spojenia vín a vôd (minerálne vody, pramenité vody a pod.).


Pre tých, ktorí chcú absolvovať celý Študijný program SOMELIÉR, je to piaty stupeň za cieľom.


Obom skupinám absolventov prinesie kurz pod vedením špičkového someliéra a s ochutnávkou exkluzívneho vína istotne neobyčajný zážitok.

Termíny kurzov

Termíny a miesta konania najbližších kurzov:

Kurzy prebiehajú po celý rok v Bratislave, Košiciach a na ďalších miestach SR. Aktuálne termíny a miesta sa vypisujú tri mesiace vopred.  Ak sa odhlásite z už objednaného kurzu a vypísaný termín Vám nevyhovuje, počkajte na vypísanie ďalších termínov.

9. 10. 2024 9:00 - 17:00

Počet miest: 20
Termín: 9. 10. 2024 9:00 - 17:00
Místo: Hotel Bratislava, Seberíniho 1765/9, Bratislava

Ako sa prihlásiť

Krok č. 1  Vyberte si termín a miesto kurzu.

Krok č. 2 Objednajte si kurz.

Krok č. 3 Po zaplatení Vám zašleme prihlasovacie údaje pre váš študijné účet, skriptá Vám zasielame poštou.

Krok č. 4 Pomocou prihlasovacích údajov vstúpite do svojho študijného účtu a môžete sa v kľude začať pripravovať na kurz pomocou autotestov k skriptom.

Ak vám termín prestane vyhovovať, môžete ho na svojom študijnom účte zmeniť – bezplatne 14 dní pred kurzom.

Ak máte darčekovú poukážku, kontaktujete manažéra vzdelávania (všetko je uvedené na darčekovej poukážke) a ten vám zašle prihlasovacie údaje na váš študijný účet a prihlási vás na vami požadovaný termín.

Praktické rady

Kurzy Vinárskeho Inštitútu absolvovalo viac ako 3600 absolventov, a preto si vám dovoľujeme predostrieť zopár odpovedí na časté otázky našich študentov.

Prečo sa mám pripravovať vopred?

Oplatí sa venovať určitý čas prečítaniu skrípt a vyskúšať si znalosti pomocou testov (sú iba pre vás, výsledky sa nikde neukladajú). Na samotný kurz s lektorom prichádzate teoreticky pripravení a môžete sa naplno venovať praktickým zručnostiam a výkladu plnému poznatkov z praxe. Znalosti vám zostávajú ukotvené v pamäti na dlhý čas. Táto forma štúdia je vyskúšaná a osvedčila sa.

Čo ak sa vopred nepripravím, nestíham?

Aj tento variant si niektorí študenti vyberajú. Absolvujú praktickú časť kurzu s lektorom, neskladajú záverečnú skúšku. Potom si preštudujú skriptá a overia si znalosti pomocou testov a bezplatne absolvujú záverečnú skúšku na niektorom z ďalších kurzov.

Nechcem robiť záverečnú skúšku, môžem kurz absolvovať?

Záverečná skúška nie je povinná. Môžete kurz absolvovať aj bez nej. Načerpané znalosti vám nikto nevezme a samotný kurz pod vedením someliérskych špičiek je zážitok. Skriptá vám zostávajú k dispozícii, ako aj prístup na študijný účet. Nezískate ale Osvedčenie o absolvovaní.

Prihlásil/a som sa na kurz, ale termín mi už nevyhovuje

Na vašom študijnom účte sa prehlásite na iný termín (14 dní vopred bezplatne, v prípade choroby alebo neočakávanej udalosti vyhovieme bezplatnému prihláseniu aj kratší čas pred kurzom).

Základná cena kurzu je

230.58 bez DPH

(279.00 s DPH)

Ak ste si už zakúpili aspoň jeden kurz, objednajte si tento kurz za balíčkovu cenu cez Váš študijný účet. Balíčková cena kurzu je:

207.44 bez DPH

(251.00 s DPH)

 

Akcia platí do 31. 5. 2024 na všetky kurzy a darčekové poukážky.